STEICOtop

  • idealne rozwiązanie do izolacji stropów na poddaszach
    nieużytkowych, które są wykorzystywane jako strych;
  • płyta nadaje się do bezpośredniego chodzenia po niej, bez konieczności montażu dodatkowego pokrycia. Zachowuje dużą wytrzymałość na ścieranie – wszystko dzięki innowacyjnej strukturze powierzchni końcowej;
  • materiał szczególnie otwarty dyfuzyjnie – chroni konstrukcję bez konieczności montażu warstwy paroizolacyjnej z góry;
  • szybki i łatwy montaż, nie podrażnia skóry;
  • doskonała ochrona przed upałem w lecie oraz przed utratą ciepła w zimie;
  • produkt przyjazny środowisku, nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Wymagania w stosunku do wydajności energetycznej budynków wzrastają z roku na rok. Ponadto zaobserwować można stale wzrastające ceny ogrzewania. Te i wiele innych czynników sprawiają iż dążymy do ograniczania strat ciepła poprzez montaż poszczególnych elementów budynku. Płyty STEICOtop pozwalają w prosty sposób zaizolować strop na niezamieszkanym poddaszu, a koszty całej inwestycji zwracają się już po kilku latach.

W wielu starszych budynkach spotykamy się z taką samą konstrukcją poddasza: niezamieszkane lecz dostępne pomieszczenie nieużytkowe. Jeśli w takim przypadku dach nie został odpowiednio zaizolowany mamy wówczas do czynienia z typowym, nieocieplonym strychem. W takim miejscu dochodzi do ogromnych strat ciepła w sezonie grzewczym oraz do nadmiernego nagrzewania w lecie. Izolacja strychu jest teraz bardzo prosta i korzystna dla portfela. Dzięki kilku krokom możliwe staje się zaoszczędzenie ogromnej ilości energii: nawet do 250 KWh/m2 rocznie. Odpowiada to ok. 25 l oleju opałowego lub ok. 25 m3 gazu ziemniego na mw ciągu roku.

Dodaj komentarz