Ocieplanie domu od wewnątrz

Skuteczne ocieplenie od wewnątrz drewnianego domu szkieletowego, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju, wymaga zastosowania specyficznych rozwiązań. Wynika to z faktu, że jego ściany są dużo cieńsze, a także lżejsze w porównaniu z murowanymi odpowiednikami. Warstwy, z których skonstruowane są tego typu budynki, zapewniają im doskonałe parametry energetyczne, a także wysoką oddychalność. Jakie warunki powinien spełniać materiał izolacyjny?

  • Musi mieć zdolność adsorpcyjną, która zapewni, że jednocześnie będzie on skutecznie pochłaniał wilgoć, a także odprowadzał ją od warstwy drewna.
  • Musi charakteryzować się otwartością dyfuzyjną, która zapewni odpowiednią przenikalność powietrza pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Dzięki temu ocieplenie ścian od środka nie będzie narażone na skraplanie się pary wodnej.

Powinien on także charakteryzować się przewodnością cieplną odpowiednią dla danej konstrukcji. Dobrym wyborem jest tutaj oferowana przez nas izolacja celulozowa. To przyjazne środowisku rozwiązanie wyróżnia się wieloma pożądanymi parametrami, m.in.:

  • odpornością na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne,
  • wysoką niepalnością,
  • ekologicznością.

Doskonałe właściwości termoizolacyjne w połączeniu z niską ceną sprawiają, że jest ona dobrym wyborem jako ocieplenie drewnianego domu szkieletowego.