Usługi

Nasza firma dostarcza profesjonalne rozwiązania izolacyjne dla budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Oferowane przez nas ocieplenie z celulozy metodą wdmuchiwania charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Skutecznie chroni ściany przed wychłodzeniem zimą, znacząco redukując koszty eksploatacji instalacji centralnego ogrzewania. Jednocześnie zapewnia komfort termiczny latem.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu celuloza jest odpowiednio aplikowana w każdą szczelinę, tworząc wysokiej jakości ocieplenie ścian oraz poddaszy. Nasze realizacje charakteryzują się wieloletnią trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i efektywną budowę skutecznych warstw termoizolacyjnych z użyciem nowoczesnych maszyn.

Systemy STEICO

Jesteśmy dostawcą naturalnych systemów termoizolacyjnych STEICO. Prowadzimy szeroki zakres usług termoizolacyjnych takich jak: izolacje przegród zamkniętych metodą wdmuchiwania włókien drzewnych lub celulozy, izolacje na krokwiowe oraz elewacji za pomocą odpowiednich płyt z włókien drzewnych firmy STEICO.

Izolacje metodą wdmuchiwania:

Jest to proces polegający na wdmuchaniu izolacji w przegrody ścian, dachu, stropu. Metoda ta gwarantuje nam dokładną i nienaganną termoizolację. Izolacja jest bez spoinowa a materiał termoizolacyjny dostaje się w każdy zakamarek więźby dachowej, stropu czy ściany (materiał doskonale przylega do konstrukcji) – brak mostków termicznych. Zapewnia nam to doskonałą ochronę przed wychładzaniem się budynku zimą oraz przegrzewaniem latem. Kolejną korzyścią tego rozwiązania są stosowane ekologiczne, naturalne i zdrowe dla użytkowników budynku materiały. Jako doświadczeni wykonawcy domów drewnianych po latach doświadczeń jesteśmy pewni, że jest to najlepsza możliwa forma wykonania termoizolacji. Technologia ta doskonale sprawdza się zarówno w nowych jak i starych budynkach.

Jako jedni z niewielu posiadamy profesjonalną maszynę niemieckiej firmy X-floc, która jest przystosowana do wdmuchiwania włókien drzewnych STEICO Zell.

Izolacja poddasz włóknem drzewnym Steico Zell – naturalneizolacje.pl

Termoizolacja na krokwiowa:

Taka izolacja jest jest najlepszą metodą ochrony poddasza przed letnimi upałami ciężka izolacja na krokwiowa skutecznie ogranicza nadmierne nagrzewanie się poddaszy czy pomieszczeń pod stropodachami. Izolacje takie wykonuje się najczęściej na nowo powstających budynkach jedna możliwe jest wykonanie takiej izolacji także na starych budowlach np podczas wymiany pokrycia dachowego. Stosowane przez nas płyty izolacyjne są wykonane z włókien drzewnych bez szkodliwych chemikaliów. Dach z taką płytą może pozostawać aż 180 dni bez pokrycia. Materiał jest odporny na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Płyty izolacyjne Steico Universal i Special zastępują także klasyczną membranę dachową.

Termoizolacja ścian zewnętrznych

Wykonujemy termoizolacje ścian zewnętrznych w nowych jak i starych budynkach oczywiście w oparciu o naturalne materiały Steico. Płyty fasadowe Steico Protect doskonale nadają się do izolacji starszych budynków, ponieważ są otwarte da dyfuzję pary wodnej. Często Inwestorzy po wykonaniu termoizolacji starego budynku styropianem, borykają się z nadmierną wilgocią we wnętrzu. Pojawia się pleśń na ścianach, śmierdzi stęchlizną, parują szyby w oknach. Jest to bardzo niebezpieczne dla mieszkańców a w szczególności dzieci. Spowodowane jest to zamknięciem ściany od zewnątrz materiałem zamkniętym dyfuzyjnie. Co powoduję, że wilgoć ze ścian, która beże się tam często ze słabo izolowanych fundamentów. Nie ma ujścia na zewnątrz więc jedną drogą jest wnętrze budynku. Słaba wentylacja nie wystarcza do odprowadzenia nadmiaru wilgoci i wysuszenia ścian. Dodatkowo zamontowane nowoczesne szczelne okna PCV potęgują problem. Rozwiązaniem tego problemu są otwarte dyfuzyjnie płyty izolacyjne z włókien drzewnych. Które nie zamykają wilgoci w ścianie tylko pozwalają migrować jej na zewnątrz. Zadbaj o swoje zdrowie i zainwestuj w naturalne materiały.

Oczywiście wykonujemy usługi kompleksowo wraz tynkowaniem lub obkładaniem deską elewacyjną.

Elewacja drewniana ażurowa – możliwa do wykonania dzięki zastosowaniu wodoodpornych płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych Steico Universal Black. Płyta jest całkowicie odporna warunki atmosferyczne dodatkowo jest barwiona na czarno co zapewnia kontrast kolorystyczny w szczelinach między deskami elewacyjnymi.

STEICOtop

idealne rozwiązanie do izolacji stropów na poddaszachnieużytkowych, które są wykorzystywane jako strych;płyta nadaje się do…
więcej

STEICOspecial dry

wytrzymała płyta izolacyjna do efektywnej i ekologicznej termomodernizacji dachów od zewnątrz;redukuje koszty ogrzewania w sezonie…
więcej

STEICOspecial

solidna, izolacyjna płyta podpokryciowa, układana bezpośrednio na krokwiach;proste i bardzo efektywne rozwiązanie dla termomodernizacji dachów…
więcej